Müşteriye Genel Bakış

PT Samsung Electronics Indonesia bir Samsung iştirakidir. Global bir teknoloji lideri olarak Samsung, televizyon, monitör, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi ev aletlerinin yanı sıra akıllı telefonlar ve tabletler gibi büyük mobil telekomünikasyon ürünleri sunmaktadır. Samsung ayrıca DRAM ve bellek dışı yarı iletkenler gibi güvenilir elektronik bileşenlerin önemli bir sağlayıcısı olmaya da devam ediyor.

Zorluklar

Önceki BT Altyapısı

Daha önce kullandıkları ortamda 26 HP sunucusu vardı ve sanallaştırma teknolojisi kullanılmıyordu. Bunların birçoğu, çok düşük bir CPU kullanım oranıyla ömrünün sonuna yaklaşıyordu.

Müşterinin Talepleri

Sunucular eski olduğundan, hepsini çalıştırmak için gereken yüksek enerjiye ek olarak performans sorunları da ortaya çıktı. 26 sunucu.

Tüm fiziksel sunucuları HCI’ye geçirmeleri gerekiyordu, bu da HCI çözümünün uygulamalarını fiziksel sunuculardan sanallaştırma ortamına taşımak için iyi bir desteğe sahip olunması gerektiği anlamına geliyordu.

Genişletmenin basit olması gerekiyordu, bu da işleri büyüdükçe bilgi işlem ve depolama kaynaklarını ölçeklendirmelerine olanak tanıyacaktı.

Çözümün uygun maliyetli olması gerekiyordu. Geleneksel çözümlerle karşılaştırıldığında, HCI çözümleri daha ucuzdur, ancak Nutanix gibi diğer HCI satıcılarının fiyatları hala yeterince uygun maliyetli değil.

Yeni bir veritabanı da dahil olmak üzere bazı yeni uygulamaların yeni HCI ortamında devreye alınması gerekecekti.

Çözümler

Sangfor HCI cihazının dört düğümünün (aSV, aSAN lisanslı aServer2105) kullanılmasıyla artık tüm eski sunucular yeni HCI cihazlarında barındırılıyor ve kolayca yönetiliyor

Bir Sangfor dönüştürücü kullanarak, eski işletim sistemi kolayca HCI’ye taşındı. Geçiş sırasında sistem/uygulama hizmet kesintilerini önlemek için sıcak geçiş kullanıldı

Dört sunucu ile iki küme oluşturuldu, veritabanları gibi uygulamaların iki yüksek özellikli sunucu arasında taşınabilmesi sağlanarak HA özellikleri etkinken IO’nun yerelleştirilmesi sağladı