Müşteri Tanımı

Tutarlı bir şekilde dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan University of Nottingham Malaysia (UNM), öğrencilere hazırlık düzeyindeki kurslardan doktora diplomalarına kadar çeşitli eğitim fırsatları sunuyor. Sanat ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Fen Fakültelerindeki farklı uzmanlık okulları ve bölümlerinde çok çeşitli lisans ve lisansüstü programlar mevcut. UNM, dünya çapında 85’ten fazla farklı ülkeden, kendi alanlarında önde gelen akademisyenlerle çalışan ve onlardan birinci sınıf bir yüksek öğrenim deneyimi alan yaklaşık 5000 öğrenciden oluşan bir topluluğa ev sahipliği yapıyor. Kampüs, iyi donanımlı bir kütüphane, özel çalışma alanları ve bilgisayar, dil ve bilim ve mühendislik laboratuvarları da dahil olmak üzere mükemmel öğretim, öğrenim ve araştırma olanakları sağlıyor.

Proje Arka Planı

Semenyih kampüsünün 2005 yılında açılmasının ardından, eğitim fakültelerinin çoğu Kuala Lumpur’dan Semenyih kampüsüne taşındı. Yıllar içinde üniversite, Malezya Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından özel kurum kategorisinde 1-6 arası ölçekte “mükemmel” veya 5. kademede derecelendirildi. Yeni kampüsün büyümesi ve genişlemesiyle birlikte, mükemmel bir internet erişimiyle kullanıcı deneyimi sağlamak, BT Yönetim Ekibi için her zaman öncelikli bir endişe kaynağı oldu.

Ana Sorun

 • Kötü bant genişliği yönetimi kabiliyeti
  Özellikle bant genişliği darboğaz sorunlarının olduğu yoğun saatlerde ağ trafiği kullanımını tam olarak kaldıramayan Ağ Geçidi Güvenlik Duvarındaki temel QoS çözümüne güveniyor.
 • Öğrenci ve Öğretim Görevlisi Yurdu internet erişim performansı sorunu
  Gece saatlerinde darboğaz meydana geliyor ve kullanıcılar her zaman internet bağlantılarından şikayet ediyor. BT ekibi sorunu çözmek ve kullanıcı şikayetlerinden kaynaklanan iş yükünü azaltmak istiyor.
 • LAN ve Wi-Fi ağı üzerinden Bant Genişliği Kullanımı ve Uygulamaları Raporlama
  BT ekibi, bant genişliği kullanımlarını ve bant genişliğinin nerede kullanıldığını bilmiyor ve hem kablolu hem de kablosuz ağı yönetmek ve ağ durumunu raporlamak için birleşik bir platform yok.
 • Uygulama ve URL filtreleme
  BT, kullanıcı davranışlarını kontrol etmek ve trafiği tek bir yerden izlemek istiyor.

 

İşletme Değerleri

 • Basitleştirilmiş LAN ve kablosuz ağ yönetimi
  Sangfor IAG, BT yöneticisinin LAN ve kablosuz ağ üzerinden yönetimi basitleştirmesine yardımcı oldu. Politika, kullanıcıya göre uyarlanır, kullanıcının LAN veya Wi-Fi ağını kullandığı her yerde, politika kullanıcıyla birlikte dolaşımda olacaktır.
 • İyileşen kullanıcı internet erişimi deneyimi
  Akıllı ve esnek bant genişliği kontrol politikası, ağı daha kararlı hale getirir. Yerleşik uygulama veri tabanı, trafiği daha doğru bir şekilde tanımlayarak Öğrenci ve Öğretim Görevlisi Yurtlarının internet erişimini garanti eder ve sorun giderme ve izleme için harcanan emeği azaltır.
 • Kapsamlı Raporlar
  IAG Gelişmiş Rapor Merkezi denetimlerini kaydeder ve intranet kullanıcılarının tüm ağ davranışlarını okuması kolay grafik raporlarda günlüğe ekler. IAG’deki gerçek zamanlı analiz paneli, BT yöneticilerinin yanıt vermesini kolaylaştırır. Yöneticiler, uygulama ve kullanıcının mevcut en çok kullanımına bağlı olarak farklı kontrol politikalarını hızlı bir şekilde uygulayabilirler. Yöneticilerin eskiden işlenmemiş verileri manuel olarak grafiksel bir rapora dönüştürmelerini gerektiren zorlukları azaltmıştır.

Özel Üniversiteler

 • Üniversiteler öğrencilerine yurt odaları sağlar.
 • BT departmanının karşılaştığı bant genişliği sorunları var ve ağ yönetimini basitleştirmek için raporlama ve ayrıntılı kontrol özelliklerine ihtiyaç duyuluyor.