Slide 1
Sangfor Cyber Command - NDR Platformu
Akıllı Tehdit Algılama ve Müdahale Platformu

Genel BT güvenliğini ve risk durumunu iyileştirmek için Cyber Command’a güvenebilirsiniz

  • Kurumsal ağ trafiğini izleyerek genel tehdit algılama ve yanıt verme yeteneklerini önemli ölçüde iyileştirir.
  • Var olan güvenlik olaylarını ilişkilendirmek, yapay zeka ve davranış analizi uygulamak… bunların tümü global tehdit istihbaratıyla desteklenir.
  • Cyber Command, mevcut güvenlik kontrolü ihlallerini ortaya çıkarırken, etki analizi ise ağ içindeki gizli tehdidi tespit eder.
  • Tehditlere yanıt verebilmesi için ağ ve uç nokta güvenlik çözümlerini entegre eder, otomatik ve basit hale getirir.

Cyber Command’i Eşsiz Yapan Şey Nedir?​

%100 görünürlük D/B ve K/G Trafik

Çoğu kuruluşun sahip olduğu en büyük kör nokta, ağ boyunca yanal olarak yayılan tehditleri görememektir. Cyber Command, Doğu/Batı trafiğinin yanı sıra Kuzey/Güney trafiğini de izler, analiz eder ve görselleştirir. Artık bulut, veri merkezi, kurumsal ağ ve IoT cihazlarınızdaki tehditleri bulmanın en hızlı ve en verimli yoluna sahipsiniz.

%1’i Saptayın

Her gün yazılan 500binden fazla yeni kötü amaçlı yazılım türü var ve mevcut güvenlik çözümleriniz bunların %99’unu engelleyebilirken, geriye yine de güvenlik önlemlerinizi atlatıp hasara neden olabilecek binlerce yeni kötü amaçlı yazılım türü kalıyor. Artık bu %1’i tespit etme gücünüz var.

Yapay Zeka, Yapay Zekaya Karşı

Siber saldırganlar, kötü amaçlı yazılımlarda gelişmiş Yapay Zeka teknolojisini silah olarak kullanıyor. Geleneksel güvenlik ürünleri, ilkel davranış tabanlı tehdit algılama özellikleri kullanır.

Özellikler ve Yetenekler

Sofistike Tehdit Algılama ve Müdahale

 Siber Command Analiz Merkezi, Kuzey-Güney ve Doğu-Batı trafik verileri, ağ geçitlerinden ve EDR’lerden gelen kayıtlar da dahil olmak üzere çok çeşitli ağ ve güvenlik verilerini toplar, deşifre eder ve istenmeyen davranışları ortaya çıkarmak için yapay zeka analizi uygular. Cyber Command tehdit istihbaratı ile birlikte kullanıldığında, saldırı zincirinin tüm aşamalarına yönelik saldırılar kolayca tespit edilir, bu da kötü niyetli girişimler, yavaş kaba kuvvet saldırıları, C&C faaliyetleri, yanal hareketler, P2P trafiği ve veri hırsızlığı hakkında daha hızlı uyarılar anlamına gelir.

Daha Hızlı ve Daha Etkili Müdahale

Cyber Command Müdahale Merkezi, tümü saldırı zinciri içinde görsel olarak görüntülenen çok çeşitli saldırı araştırma seçenekleri sunar. Tehdit azaltma işlemi, risk altındaki iş varlıklarının önem seviyesine göre önceliklendirilir. Sangfor Endpoint Secure ve NGAF ile birlikte kullanıldığında Cyber Command, politika veya yama, uç nokta korelasyonu ve ağ korelasyonu için öneriler sunarak zamanında esnek ve etkili risk önleme sağlar.

Tehdit Avını Basitleştirin

Bir tehdit avlama aracı olarak Cyber Command, güvenlik yöneticilerinin bilinen ihlallerin kapsamlı etki analizini yapmasına ve tüm olası giriş noktalarını değerlendirerek “ilk vakayı” izlemesine yardımcı olur. Cyber Command’ın eşsiz “Golden Eye” özelliği, gelen ve giden bağlantılar ve port ve protokollerin kullanımı gibi riskli varlıkların davranışını inceler ve bu değerli bilgileri harici ve dahili sistem savunmasını güçlendirmek için kullanır.

Tehdit avının geleceği

Sangfor Cyber Command image