Slide 1
Sangfor İnternet Erişim Ağ Geçidi (IAG)
Kullanıcı ve Ağ Yönetimini Basitleştiriyor

Sangfor IAG – Güvenli Web Ağ Geçidi ve Web Filtreleme Çözümü

Bulut uygulamalarının benimsenmesi, hibrit iş yerinin taşınması ve iş için mobil ve kişisel cihazların artan kullanımı gibi hızlanan modern eğilimler, güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için işletme üzerinde sürekli olarak daha fazla baskı oluşturur. Bununla birlikte, şifreli uygulamalardaki artış, proxy kaçınma uygulamaları ve üçüncü taraf VPN uygulamalarının giderek daha uygun fiyatlı hale gelmesi, işletme için herhangi bir koruma olmasaydı tespit edilmeyerek güvenlik parametrenizi kolayca atlayabilecek tehditler ile beraberinde daha fazla sorumluluk getirmiştir. Yalnızca kuruluşunuzu bu yaygın tehditlere karşı korumak için değil, aynı zamanda kullanıcının internet erişim davranışını korumak için kritik bir varlık olarak da kapsamlı bir güvenli web ağ geçidine ihtiyacınız var.

Neden Sangfor IAG?

Sangfor IAG, kullanıcının internet erişim davranışını belirlemenize, analiz etmenize ve gerektiğinde anında harekete geçmenize olanak tanır.

Şifreli trafikte herhangi kötü davranışı bulmak için tam görünürlük sağlayın.
Kimin hangi uygulamaları kullandığına ve bunları ağınızda ne zaman kullanıldığına ilişkin analizlerle kullanıcı kimliğini ortaya çıkarın.
İnternet erişimi uyumluluğunu sağlayarak kullanıcı üretkenliğini artırmak için tam kontrolü elinize alın.

Ürünün Avantajları

Proxy ile Atlatma Koruması

Web filtreleri, işletme tarafından belirli web uygulamalarının içeriğine kullanıcının internet erişimini kısıtlamak için yaygın olarak kullanılır ve bunlar, proxy kullanarak atlatma uygulamalarına karşı gittikçe daha etkisiz hale geliyor. IAG, güvenlik ortamını daha etkin bir şekilde atlamak için bu gibi uygulama kullanmaya yönelik herhangi bir kullanıcı girişiminde Proxy ile Atlatma Koruması uygulamak için Endpoint Secure ile birlikte çalışır. Sangfor bünyesindeki Ar-Ge ekibi, algılama oranı ve engelleme yeteneklerinin güncel olduğundan emin olmak için sürekli olarak en son proxy ile atlatma uygulamalarını kategorize eden ve sistemine ekleyen özel bir uygulama imzası güvenlik uzmanı ekibi kullanır.

Akıllı Trafik
Yönetimi

Sangfor IAG, üç benzersiz ana trafik yönetimi çözümünü kullanarak bant genişliği kullanımını %30’dan fazla iyileştiriyor. Dinamik Trafik Kontrolü, trafik kontrol politikalarını otomatik olarak ayarlar ve boştaki bant genişliği kaynaklarını akıllıca tahsis eder. Akıllı Akış Kontrolü, hem yukarı bağlantı hem de aşağı bağlantı P2P trafiğini hassas bir şekilde yönetir ve farklı kullanıcılar için trafik “paketlerini” özelleştirir, belirli trafik kotaları tahsis eder ve daha yüksek hacimli kullanıcılar için bant genişliğini sınırlandırır.

Şifreli Trafiği Ortaya Çıkarmak için Ağ Geçidi ve İstemci Deşifresi

Genellikle, internet trafiğinin büyük bir kısmı SSL/TLS şifrelemesi ile korunur. Şifreleme, kullanıcı ve şirket verilerinin korunmasına ve gizli kalmasına yardımcı olur, ama kötü amaçlı yazılım bulaşmalarının ve diğer kötü amaçlı içeriğin hızla yayılması söz konusu olduğunda güvenlik sorunları da yaratır. Sangfor IAG, bu zorlukların üstesinden gelmek için ağ geçidi ve istemci deşifresi de dahil olmak üzere iki şifre çözme yöntemi sunar. Bu da bir işletmenin, kurumsal BT stratejinize ve planınıza göre şifreli trafiği ortaya çıkarmak için birini veya her ikisini paralel olarak çalıştırma esnekliğine sahip olmasını sağlar.

Dağıtımı Kolay
Ağ Güvenlik
Duvarı

Sangfor servis ekibi, engin teknik bilgilerini donanım güvenlik duvarı kurulumuna veya sanal yazılım güvenlik duvarı geçişine yardımcı olmak için kullanır ve belirlenen bakım süresi boyunca mükemmel hizmet sunar.

Hassas ve Doğru Uygulama Kontrolü

Sangfor IAG, veritabanında 700’den fazla bulut uygulaması, 1.000’den fazla mobil uygulama, 300’den fazla web uygulaması da dahil olmak üzere 6.000’den fazla uygulamayı tanımlayabilen, Asya’nın en büyük uygulama imza veritabanı ile ağ uygulamalarını daha kapsamlı, doğru ve rahat bir şekilde yönetir ve kontrol eder ve 2 haftada bir güncellenir. Ayrıca, uygulamaları karşıya yükleme, indirme ve ağdaki diğer eylemleri ayırt etme gibi belirli işlevlerine göre hassas bir şekilde kontrol eder. Son olarak toplu yönetim modu, büyük ölçekli işletmeler için yönetim verimliliğini büyük ölçüde artırır.

Üçüncü Taraf Sistemle ICAP Entegrasyonunu Kullanırken Performansı Darboğazını Giderme

Sangfor IAG, tehdit korumasını veya diğer katma değerli hizmetlerin yaşayabildiği darboğazı gidererek, bir ICAP sunucusunun etkin olduğu ağ cihazıyla kullanılmak üzere bir ICAP istemcisi olarak hareket edebilir. Sangfor IAG, buna ek olarak ICAP sunucu grubunun sıralı veya eşzamanlı bir şarta bağlı çalışmasını sağlarken talep ve yanıt inceleme modu da sunuyor.

Uç Nokta Uyumluluk Kontrolü ile Güvenli Cihaz Bağlantıları

Sangfor IAG, aracılı veya aracısız uç nokta cihazlarını tanımlar ve güvence altına alır, bu cihazların uyumlu ve güvenli bir şekilde birbirine bağlanmasına yardımcı olur. Ağ performansınızı etkilemeden görünürlük elde eder ve ortamınızda ne olduğunu kontrol edersiniz.