Asya-Pasifik'te SDS ve VDI Çözümlerinin Lider Üreticisi

Gartner kısa bir süre önce, çeşitli I&O yazılım satıcılarının farklı ürün kategorilerindeki pazar payını açıkladığı Market Share: Infrastructure and Operations (I&O) Software, Worldwide, 2022¹’yi yayınladı. BT Operasyon Yönetimi, Ağ Yazılımı, İşletim Sistemleri, Depolama Yönetimi ve Sanallaştırma Altyapısı Yazılımından oluşan kategorilerde, Sangfor Technologies olarak özellikle SDS ve VDI olmak üzere birçok alt segmentteki yüksek sıralamalarımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

  • Software-Defined Storage (SDS): Asya-Pasifik’teki en yüksek 2. pazar payı*
  • Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI): Asya-Pasifik’teki en yüksek 3. pazar payı*

Bu sonuçların, hızla genişleyen I&O pazarında SDS ve VDI alt segmentlerindeki süregelen liderliğimizin bir kanıtı olduğuna inanıyoruz. Pazar Payı raporuna göre, “Dünya çapındaki altyapı ve operasyonlar (I&O) pazarı, 2022’de %9,4 büyüyerek 133,2 milyar ABD dolarına ulaştı.”

 

Yazının ilerleyen kısımlarında,  lider çözümlerimizin temel farklılıkları hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve iş ihtiyaçlarınıza çözüm getirirken, işinize nasıl değer katabileceğinizi keşfedebilirsiniz!

 

*Asya-Pasifik, Gartner Pazar Raporundaki “Gelişmiş Asya/Pasifik”, “Büyük Çin” ve “Gelişmekte Olan Asya/Pasifik” bölgelerinin birleşimidir.

Sangfor aDesk (VDI Çözümü)

İşletmeleri geleneksel PC tabanlı çalışma alanlarından modern dijital iş yerlerine kusursuz bir şekilde geçirmek için tasarlanmış, devrim niteliğinde bir VDI çözümü olan Sangfor aDesk ile tanışın! Bu son teknoloji çözüm, sanal makinelerin (VM’ler) daha iyi çalıştırılması ve bakımı için bütünleşik yönetim konsolu ile ultra hızlı dağıtım sunarak BT personelini geleneksel bilgisayar kurulumu ve provizyon işlemleriyle ilişkili yüklerden kurtarır. Sangfor aDesk, sanal masaüstlerine herhangi bir cihazdan ve konumdan uzaktan erişime izin vererek çalışanların üretkenliğini artırır.  Ayrıca; işletmelerin donanım yatırımlarını, donanım arızalarını ve elektrik tüketimini azaltarak maliyet tasarrufu gerçekleştirmelerini sağlar.

 

Sangfor aDesk tek noktadan güvenli bir VDI çözümü olduğu için müşteri, hipervizör, sunucu ve sanal masaüstü denetleyicisi (VDC) gibi temel bileşenleri tek bir teklifte birleştirir. Sangfor’un HCI altyapı çözümüyle birlikte sunulur. Sangfor HCI çözümüyle Gartner Pazar Payında² dünyanın önde gelen üreticilerinden biri ve Full-Stack Hiper Bütünleşik Altyapı (HCI) Yazılımı³ için Gartner Pazar Kılavuzunda Temsilci Üretici olarak yer almaktadır.

Güvenlik, Sangfor aDesk’in  en önemli önceliğidir, bu yüzden, hassas veri sızıntısına ve siber tehditlere karşı ek koruma sağlamak için gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Bu gelişmiş özellikler, diğerleri arasında ekran görüntüsü önleme, ekran filigranı, USB ve pano kontrolü, dosya dışa aktarma denetimi, yerleşik web uygulaması güvenlik duvarı (WAF), dağıtılmış güvenlik duvarı ve uç nokta güvenlik entegrasyonunu içerir. Kuruluşlar, verilerinin Sangfor sanal masaüstü ortamında korunmaya devam edeceğinden emin olabilir ve güvenebilirler.

 

Sangfor’un tescilli SRAP ve HEDC protokolleri aracılığıyla kusursuz ve kesintisiz performans sağlanır. Bu akıllı protokoller, stabil olmayan ağ koşullarında bile akıcı masaüstü işlemlerini mümkün kılarak masaüstü görüntülerinin iletimini optimize eder. Kullanıcıların, ağ ortamlarından bağımsız olarak kesintisiz üretkenliği deneyimlemesini sağlar ve hizmet kesintilerini ortadan kaldırır.

 

Sangfor aDesk,  çok yönlülüğü sayesinde çok çeşitli kullanım durumları için uygundur. Örneğin; güvenli ofis ve uzaktan çalışma senaryolarından üretim hatlarına, çağrı merkezlerine, hizmet salonlarına, bilgisayar laboratuvarlarına ve eğitim odalarına kadar çok çeşitli ortamlara zahmetsizce uyum sağlar. 2D/3D tasarım çalışmalarını da destekleyerek çeşitli yüksek teknoloji endüstrileri için çok yönlü bir çözüm haline gelir.

 

Sangfor aDesk, geçmiş performansının etkileyici bir şekilde devam etmesiyle, 1.000’den fazla aDesk müşteriye ulaşan 200’den fazla büyük ölçekli dağıtımla 2,2 milyondan fazla sanal masaüstü konuşlandırdı. Foxconn, EFU Life ve Lotte E&C dahil olmak üzere önemli müşteriler, VDI kurulumlarında Sangfor’a güvendiler. Yaşadıkları deneyimle, Sangfor aDesk’in müşterilerimize birçok katma değer sağlayan güvenilir ve güvenilir bir VDI çözümü olduğunu yeniden teyit ettiler.

Sangfor VDI’nın Yeni Sürümü Geliyor

Bugüne kadarki en gelişmiş ve optimize edilmiş VDI çözümümüz olan Sangfor aDesk 5.5.6’nın yakında piyasaya sürüleceğini duyurmak bizi heyecanlandırıyor! Bu en son yineleme, dijital çalışma alanı deneyiminizde daha fazla devrim yaratacak yeni ve yükseltilmiş özellikleri bir araya getiriyor. Bu yeni özellikler şunları içeriyor:

 

  • Daha iyi bağlantı için yeni ve optimize edilmiş HEDC 2.0 WAN protokolü
  • Devrim yaratan USB Depolama Hızlandırmasını içeren ilk VDI çözümü
  • 3D çalışmayı artırmak için optimize edilmiş vGPU ve yeni 3D Çalışma Alanı Yönetimi çözümü

 

Merakla beklenen bu sürümün resmi duyurusu için takipte kalın!

Sangfor aStor (SDS Çözümü)

Kurumsal veri depolama ortamını yeniden şekillendiren son teknoloji yazılım tanımlı depolama (SDS) çözümümüz Sangfor aStor ile tanışın! Yenilikçi özellikleri ve güçlü yetenekleriyle aStor, kuruluşların ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve maliyet etkinliği sağlarken hızla büyüyen verilerini verimli bir şekilde yönetmelerini ve depolamalarını sağlar.

Sangfor aStor’un en önemli avantajlarından biri, önceden kapsamlı kapasite planlamasına ihtiyaç duymadan, sorunsuz ve isteğe bağlı genişlemeyi kolaylaştıran dağıtılmış mimarisidir. Bu yazılım tanımlı depolama çözümü, hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış veri gereksinimlerini karşılayarak olağanüstü performans elde etmek için paralel işlemeyi kullanır. Ayrıca aStor, depolama kaynak havuzları oluşturmak için standart X86 sunucuları ve dağıtılmış depolama yazılımı kullanarak, gereksiz yatırım ihtiyacını ortadan kaldırır ve bakımı basitleştirerek kuruluşların TCO’larını azaltmalarına yardımcı olur.

Açık platformuyla aStor, blok, dosya ve nesne depolamanın merkezi yönetimini sağlar. Bunun yanı sıra, tüm bulut ortamının modernleştirilmiş yönetimi için üçüncü taraf bulut yönetim platformlarıyla entegrasyonu destekler. Güvenilirlik açısından aStor, düşük özellikli donanım kullanırken bile %99,9999 gibi etkileyici bir oranda veri güvenilirliği elde etmek için alt durum izleme, arıza izleme ve hızlı arıza onarım mekanizmalarını kullanır. Potansiyel veri risklerini proaktif olarak belirleyebilir, veri yedeklemeyi sağlayabilir ve hızlı servis kurtarmayı kolaylaştırabilir.

Dahas aStor, RDMA ve akıllı önbelleğe alma gibi gelişmiş teknolojilerle performansı en üst düzeye çıkarır. Sıcak veri önbelleğinin isabet oranını önemli ölçüde artırır, küçük I/O okuma ve yazma performansını geliştirir, bununla birlikte yüksek IOPS iş yüklerini verimli bir şekilde yönetir. Ek özellikler ve yetenekler arasında gelişmiş I/O işleme için küçük dosyaların birleştirilmesi, büyük meta verilerin minimum performans varyasyonuyla güçlü bir şekilde işlenmesi, yapay zeka destekli otonom yönetim, hata tahmini, kapasite planlaması için trend analizi ve akıllı QoS optimizasyonu yer alır.

Sangfor aStor, yüksek performans, maliyet verimliliği, ölçeklenebilirlik ve akıllı yönetimi birleştiren, güvenilir ve esnek depolama altyapısı arayan kuruluşlar için ideal bir seçim haline getiren, yazılım tanımlı güçlü bir depolama çözümü olarak öne çıkıyor.

Kaynaklar:

  1. Gartner Inc., Market Share: Infrastructure and Operations (I&O) Software, Worldwide, 2022, by Laurie Wurster et al., published May 30, 2023
  2. Gartner Inc., Market Share: Data Center Hardware Integrated Systems, Worldwide, 4Q22 Update, by Andrew H Kim et al., published April 3, 2023  [Sangfor Technologies ranks as the 6th largest vendor of Hyperconverged Infrastructure Systems (HCIS, Appliance) in the world and the 3rd largest HCIS vendor in the Asia-Pacific region by market share as of the end of 2022]
  3. Gartner Inc., Market Guide for Full-Stack Hyperconverged Infrastructure Software, by Jeffrey Hewitt et al., published March 14, 2023

Gartner Yasal Sorumluluk:

GARTNER, Gartner, Inc.’in ve/veya bağlı kuruluşlarının ABD’deki ve uluslararası tescilli ticari hizmet markasıdır ve burada izin alınarak kullanılmaktadır. Her hakkı saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında tasvir edilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti desteklemez ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek derecelendirmeye veya diğer unvanlara sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçeklerin beyanı olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, ticarete elverişlilik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri dahil olmak üzere, bu araştırmaya ilişkin açık veya zımni tüm garantileri reddeder.