Sunucu Sanallaştırmada Temsilci Üretici

Geçtiğimiz günlerde Sangfor Technologies,  Gartner Market Guide for Server Virtualization¹’da Temsilci Üretici olarak seçildi. Sangfor Hiper Bütünleşik Altyapının (HCI) bir bileşeni olan aSV hipervizörü ile bu başarıya ulaşıldı. Sangfor HCI platformu, Sangfor Hybrid Cloud, Managed Cloud, VDI, Felaket Kurtarma ve Dağıtılmış Depolama dahil olmak üzere kapsamlı bulut ve altyapı çözümleri paketi için temel altyapı görevi görüyor.

 

Temsilci Üreticilerle ilgili olarak, Market Guide “Sunucu sanallaştırma pazarında kurumsal ihtiyaçlara uygun en az 20 üretici var.” diyor.

Sunucu Sanallaştırmasının Yeniden Değerlendirilmesine Yönelik Pazar Aksaklıkları

Market Guide, “2023’te, I&O ekipleri sanal altyapı gereksinimlerini gözden geçirmeye başlayacak. Bunun nedeni, pazardaki aksama ve pazarın geleceği ile ilgili endişeler olacak.” ifadelerine yer veriyor. Ek olarak, “Sunucu sanallaştırma tekliflerinin yeniden değerlendirilmesinin 2024’te, son on yılda her zamankinden daha yaygın olacak.” Şeklinde ön görüde bulunuyor.

 

Sangfor, Market Guide’nin, I&O liderlerine sunucu sanallaştırma ortamı hakkında fikir edinmelerine ve sunucu sanallaştırma çözümlerini yeniden değerlendirmelerine yardımcı olmak için faydalı öneriler ve pazar analizi sağladığına inanıyor. Bu önerilerden bazıları şunlardır:

 

“Temel üretim iş yüklerinin gereksinimlerini altyapı modernizasyonu ve bulutta yerel iş yükleri için gerekli olanlardan ayırarak mevcut ve gelecekteki iş yükü gereksinimlerini tanımlayın.”

“Varsayılan, standart altyapı planları seti geliştirmek için BT mimarisi ekipleriyle işbirliği yapın.”

“Yeni satıcıların ve farklı sunucu sanallaştırma teknolojilerinin uygunluğunu araştırmak için pazardaki bozulmadan yararlanın.”

“Sunucu sanallaştırmadaki en heyecan verici yenilikleri pilot uygulamalarla sergileyerek potansiyel çeviklik iyileştirmelerini gösterin.”

Sangfor Hiper Bütünleşik Altyapı (HCI)

Sangfor Hyper-Converged Infrastructure (HCI), dünyanın en gelişmiş sanallaştırma teknolojisinden yararlanan tam donanımlı bir HCI yazılım çözümüdür.

Üstün performans ve güvenilirlik sağlayarak, veri merkezi ayak izinizi azaltarak, operasyonları ve bakımı basitleştirerek size ve işletmenize kolaylıklar sağlar.

 

Sangfor HCI, bilgi işlem, depolama, ağ iletişimi ve yönetimi (altyapı, bulut ve kapsayıcı) Sangfor’un aServer aygıtında veya ticari olarak temin edilebilen x86 sunucularında çalışan birleşik bir yazılım yığınında birleştirerek çevik, basit, dayanıklı ve ölçeklenebilir yazılım tanımlı bir veri merkezi sunar. Önde gelen siber güvenlik üreticisi Sangfor, sağlam altyapı ve veri güvenliği sağlamak için tescilli güvenlik yeteneklerini HCI yazılımında sanallaştıran ilk HCI sağlayıcısıdır.

Sangfor HCI Yeni Sürümü Geliyor

Kasım 2022’de, bir dizi yeni özellik ve geliştirme sunan Sangfor HCI 6.8.0 sürümünü başarıyla kullanıma sunduk. Bunlar arasında yalnızca üç nodla 1 milyon IOPS performansına ulaşmak, yeni bir çalışırken yükseltme işlevi eklemek, sıcak VM geçişini optimize etmek, Cyber Command korelasyonu ile yeni bir tümleşik güvenlik merkezi sunmak ve HCI ile VDI yeteneklerini birleştirmek yer alıyordu. Bu başarıyı temel alarak, Haziran 2023’te çıkması planlanan Sangfor HCI 6.9.0’ın yakında piyasaya sürüleceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yenilenmiş sürüm, altyapınız ve operasyonlarınız için daha da fazla performans, güvenilirlik, çalışabilirlik ve güvenlik sunmayı vaat eden son teknoloji özellikler ve yetenekler sunacak. Merakla beklenen bu sürümün resmi duyurusu için takipte kalın!

Kaynak

1. Gartner Inc., Market Guide for Server Virtualization, by Michael Warrilow et al., published 26 May 2023