Müşterilerine en iyi hizmeti sunmak her şirketin hedefidir.  Modern dijital dünyada, bu hizmetlerin güvenli olmasını sağlamak daha da önemlidir. Gelişen siber tehditler ise her yerde pusuda bekliyor. İtalya Piacenza merkezli güvenilir bir internet servis sağlayıcısı ve veri merkezi olan Naquadria S.r.l. de bu tehditlerin farkındaydı. Kendilerini siber tehditlerden daha iyi korumak için Sangfor’un seçkin siber güvenlik ürün yelpazesine yöneldiler.

Naquadria Hakkında

Şirket, yaklaşık 20 yıl önce bağlantı, fiziksel sunucu paylaşımı ve IaaS’da en iyisini sunma hayaliyle başladı.

Piacenza’daki veri merkezi, piyasadaki en iyi güvenliği, sürekliliği, gizliliği ve veri korumayı garanti eden sertifikalarıyla çoğu şirket ve kamu idaresi için caziptir.

Şirketin Piacenza’daki kuruluşunun yanı sıra, müşterilerine uzaktan felaket kurtarma ortamları ve hizmetleri de sunmaktadır.

İnovatif yaklaşımı ve şirketleri veri güvenliği endişelerinden kurtarma vizyonuyla Naquadria, kendisini güvenli bir veri ortamı sağlamaya adamıştır. Bu durum gösteriyor ki, Naquadria doğru güvenlik önlemlerini seçmenin ne kadar önemli olabileceğinin bilincine sahiptir.

Naquadria'nın Yaşadığı Zorluklar

Naquadria örnek teşkil eden bir organizasyon ancak sistemlerinde bazı sorunlarla karşılaştı. Şirket, sistemlerini değerlendirdikten sonra mevcut siber güvenlik önlemlerini güçlendirmesi gerektiğini fark etti.

Şirketin görünürlüğü artıracak, trafik akışlarını analiz edecek ve web sitelerinin ve diğer web uygulamalarının genellikle mücadele ettiği tehditlere verimli bir şekilde yanıt verecek proaktif bir çözüme ihtiyacı vardı. Ancak tüm bunların, şirketin veri merkezlerinde barındırılan altyapıyı etkilemeden yapılması gerekiyordu.

Sangfor Cyber Command Çözümü: Naquadria'nın Ağını ve Hizmetlerini Güvence Altına Alıyor

Kahramanımızla tanışın. Sangfor Technologies güçlü teknik uzmanlığını ve klasik kutunun dışına çıkma konusundaki esrarengiz yeteneğini kullanarak günü kurtardı. Sangfor’un Cyber Command NDR (Ağ Tabanlı Tehdit Algılama ve Müdahalesi) çözümü, Naquadria’ya web ve posta sunucuları da dahil olmak üzere açıktaki sistemleri riske atan tüm tehditler için güvenilir ve gelişmiş bir kontrol ve yanıt merkezi sağladı.

Sangfor, veri merkezi çevresini izlemek için bir STA araştırması yerleştirdi. Böylece Naquadria, müşterilerinin sunucularının maruz kaldığı saldırı türlerini doğruladı.

Şirket, bu bilgileri kullanarak, hizmet sürekliliğini sağlamak ve son aylarda giderek daha sık hale gelen blok saldırı zincirlerini önlemek için sorunsuz bir otomatik yanıt politikası oluşturabildi.

Naquadria için müşterilerinin güvenliği herşeyden önce geliyordu. Sangfor’un Cyber Command NDR platformu, Naquadria’nın ağını ve değerli müşterilerine sunduğu hizmetleri güvence altına almak için attığı yenilikçi bir adım oldu.

Bu başarı, Sangfor’un bulut veya hibrit bulut ortamlarına daha güçlü siber güvenlik sağlarken gelecekte etkili ve gelişen iş sürekliliği sağlamak isteyen müşteriler için stratejik bir partner olması gerektiğini de kanıtlıyor.

Dubai’de gerçekleştirilen Sangfor EPIC Summit 2023’te  Naquadria CTO’su Francesco Ferrario ile bir röportaj gerçekleştirdik. Naquadria’nın Sangfor HCI (Hiper Bütünleşik Altyapı) ve Cyber Command (Ağ Tabanlı Algılama ve Yanıtlama) deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için videoya buradan erişebilirsiniz.