Kompas Gramedia Hakkında

Kompas Gramedia, Endonezya merkezli önde gelen bir şirketler grubudur.  Şirket, 1963 yılında ulusal gazete yayını olarak kurulmuştur. Yıllar içinde ana odak noktası olan medya üretiminin yanı sıra, konaklama, imalat ve organizasyon sektörlerinde faaliyet gösteren yan kuruluşlarla da iş alanını genişletmiştir.

Şirket, kurulduğu dönemde mevcut günlük haber ve bilgi eksikliklerini gidermek için farklı medya organlarını da bünyesine dahil etmiştir. Kompas gazetesi, 2005 yılında günlük 600.000 kopya dağıtım başarısı göstermiştir.

Kompas Gramedia Grubu ayrıca Endonezya’daki en büyük matbaa tesisini işletmektedir. Şirket yenilikçi fikirlerden yola çıkarak değişim yaratma vizyonuyla çalışmaktadır. Bu vizyonla uyumlu, günümüzün hızlı teknolojik gelişmelerine uygun bir BT altyapısına ihtiyaç duymaktadır.

Image source: https://www.kompasgramedia.com/

Şirketin Yaşadığı Sorunlar

Kompas Gramedia, önceki altyapısını kullanırken bazı sorunlarla karşılaştı. Şirket, ana merkezi tüm şubelerine bağlamak için İnternet Protokol Güvenliği – IPsec – kullanıyordu. İnternet Güvenliği Protokolleri bazen etkili olabilirken, kullanılan protokol şirket için çok fazla risk taşıyordu.

Ayrıca, mevcut altyapıyla, bir bölgedeki bir arıza hemen tüm şubelerde kapanmaya neden oluyordu. Bunun yanı sıra, şirket merkez ofisi için yeterli internet güvenliğine yeterince yatırım yapmamıştı. Bu durum,şirketi  genel siber güvenlik durumunu iyileştirecek bir çözüm arayışına sürükledi.

Sangfor, Kompas Gramedia için devrim niteliğindeki Sangfor Yeni Nesil Güvenlik Duvarı(NGAF) çözümünü önerdi. Bu platform, şirketin IT altyapısının verimliliğini önemli ölçüde artırdı. Şubeler ve merkez ofis arasındaki bağlantının güvenli bir şekilde kurulmasını sağladı.

Yeni nesil güvenlik duvarı, kapsamlı ve entegre izleme ve bütün ağ güvenliği sayesinde şirketin siber güvenliğini geliştirdi. Kötücül yazılımlara ve siber saldırılara karşı bütünsel koruma sağladı.

Çözüm aynı zamanda Kompas Gramedia’nın güvenliğini büyük ölçüde iyileştirdi. Sangfor’un gelişmiş güvenlik duvarı, ağ ve uygulama trafiğini tehditler açısından incelemek, ağ ortamını saldırılara karşı korumak ve ağ dışından güvenlik istihbaratı sağlamak gibi birçok kolaylığı beraberinde getirdi.

Müşteri Deneyimi

Kompas Gramedia, Sangfor’un sunduğu hizmet ve teknolojiden son derece memnun kaldı. Şirketin IT Operasyon Müdürü Agung Pramanto, Sangfor’un getirdiği çözümün, şirketlerine ve iş süreçlerine fayda sağladığını dile getirdi.

"Sangfor'un sağladığı özellikler işletmemiz için bütünsel çözüm sağladı. Bu sayede, şirketimiz sorunsuz bir işleyişe sahip oldu."

Sangfor Technologies, Endonezya ve dünya çapında yerel ve büyük işletmelere sürdürülebilir, geliştirilmiş ve ileri düzeyde IT çözümleri sunar. Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.