Sangfor Technologies (300454.SZ), 25 Mart 2022[1] tarihinde yayınlanan Gartner Pazar Payı: Pazar Segmentine Göre Kurumsal Ağ Ekipmanı, Dünya Çapında 4Q21 ve 2021  raporuna göre göre bugün ağ algılama ve yanıt (NDR) teknolojisinde 2021’de dünyanın en büyük 4. satıcısı olduğunu gururla duyurur.

Sangfor’un özel NDR çözümü Cyber Command, 2021’de 4. en büyük pazar payına ulaşmak için dünya çapında çeyrekten çeyreğe gelir artışı elde etti.

NDR başlangıçta Ağ Trafiği Analizi (NTA) olarak biliniyordu ve ilk olarak Gartner tarafından 2013’te Five Styles of Advanced Threat Defense yayınında tanındı.[2] NTA, daha sonra 2020 Gartner Market Guide for Network Detection and Response raporunda Network Detection and Response (NDR) olarak yeniden adlandırıldı.[3] NDR’nin benimsenmesi son birkaç yılda hızla arttı. En son Gartner Pazar Payı raporuna göre dünya çapındaki NDR pazarı, 2020’deki 829,5 milyon ABD doları seviyesinden %26,1 artışla 2021’de 1,046 milyar ABD dolarına ulaştı ve bu da onu en hızlı büyüyen kurumsal ağ güvenlik teknolojilerinden biri haline getirdi.

Sangfor Uluslararası Pazar Başkanı Kaden Zhang, “NDR çözümümüz Cyber Command’i geliştirmeye 2018’de, o zamanki mevcut güvenlik teknolojilerinin kötüleşen bir tehdit ortamında kuruluşları korumada artık yeterli olmadığını anladığımızda başladık. Siber saldırganlar, kabiliyetlerini sofistike araçlar ve tekniklerle geliştiriyorlardı ve ihtiyaç duyulan şey, algılanamayanları algılayabilen bir teknolojiydi. Cyber Command’ın kısa bir süre içinde global sahnede en güvenilir NDR çözümlerinden biri haline gelmesinden son derece gurur duyuyoruz. Bunun gibi mükemmel sonuçlar bize büyük bir cesaret veriyor ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilere en yenilikçi teknolojileri sunma misyonumuzu yerine getirmemizi sağlıyor,” dedi.

Sangfor Cyber Command ürün yetenekleri, kullanım örnekleri, demo videoları ve başarı hikayeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen adresli Cyber Command web sayfasını ziyaret edin. 

Kaynak
[1] Gartner, Inc., Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 4Q21 and 2021, Christian Canales et al., Published March 25, 2022
[2] Gartner, Inc., Five Styles of Advanced Threat Defense, Lawrence Orans, Jeremy D’Hoinne, August 20, 2013.
[3] Gartner, Inc., Market Guide for Network Detection and Response, Lawrence Orans, et al., June 11, 2020

Feragatname: GARTNER, Gartner, Inc. ve/veya ABD’deki ve uluslararası iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır ve burada izin alınarak kullanılmaktadır. Tüm hakları saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında adı geçen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek puana veya diğer niteliklere sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner’a ait araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçeklere dayalı beyanlar olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, işbu araştırmalarla ilgili olarak açık veya zımni tüm garantileri reddeder.