Bir Vizyoner! Sangfor, Ağ Güvenlik Duvarları İçin 2021 Gartner® Magic Quadrant™ Kapsamında Artık “Vizyoner” Satıcı Olarak Tanınıyor

Sangfor Technologies, prestijli “Ağ Güvenlik Duvarları için Gartner Magic Quadrant”a art arda 7 yıl katıldıktan sonra , Gartner Inc. ile geçen uzun kariyerlerinde ilk kez “2021 Gartner Magic Quadrant for Network Firewalls” kapsamında “Vizyoner” Tedarikçi olarak seçildiklerini duyurmaktan gurur duyar. Sangfor NGAF’ın yenilikçi ve güçlü işlevleri, dinamik iş yeri ortamlarını korumaya ve dünya çapındaki işletmeler için gelişmiş güvenlik sağlamaya devam ediyor.

Gartner’a göre, “Vizyonerler, diğer şeylerin yanı sıra, evden çalışan kullanıcıların güvenliğini sağlama, iş yüklerinin güvenliğini sağlama, açık bulutta ve yazılım tanımlı ağ ortamlarında doğu-batı segmentasyonunu etkinleştirme ve tehdit algılamayı otomatikleştirme ile ilgili olarak güçlü bir vizyon ve pazarında lider yenilikçilik ortaya koyar.”

 

Sangfor NGAF’nın Geliştirilmiş Mimarisi ve Özellikleri

Sangfor NGAF, hem dünyanın ilk yapay zeka özellikli Yeni Nesil Güvenlik Duvarı hem de tam entegre Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) içeren ilk güvenlik duvarı niteliğinde. NGAF, yeni ve bilinmeyen tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlıyor ve Neural-X ve Engine Zero gibi yeniliklerle destekleniyor. NGAF, Sangfor’un Gartner Magic Quadrant’ta tanınmasından 10 yıl sonra ve Enterprise & Network Firewalls Magic Quadrant’ta tanınmasından 7 yıl sonra, sürekli değişen bir güvenlik tehdit ortamının yarattığı ihtiyaçları karşılamak için gelişen yenilikler ve ürün işlevleriyle ilerlemeye hala devam ediyor. Sangfor’un en yeni NGAF’si, tamamen yeniden tasarlanmış yapay zeka teknolojisi, gelişmiş performans ve istikrar ve elbette üstün ağ ve uygulama güvenliği korumaları içeriyor.

Sangfor NGAF, eksiksiz uç nokta ve uygulama trafiği görünürlüğü, Cyber Command gibi diğer Sangfor ürünleriyle geliştirilmiş XDDR koordineli savunma ve kullanım kolaylığını artırmak için güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü (UI) gibi yeni özelliklerle yenilikçi kimliğini her zaman sürdürüyor. NGAF, çığır açan entegre bulut tabanlı aldatma, insan-makine tanımlama, istendiğinde güvenlik açığı algılama ve diğer birçok yeni teknolojiyi kullanarak tehditleri aktif olarak arıyor ve tanımlıyor.

 

Güvenlik ve Bulut, Sangfor’u NGAF Pazarının Lideri Yapıyor

Dijital dönüşüm ve bulutlaştırma, kurumsal dünyada hızla ilerlemeye devam ediyor ve bu da ağ sınırlarının giderek bulanıklaştığı bir ortamda kritik bant genişliği kullanımında keskin bir artışı beraberinde getiriyor. Veri merkezleri, daha fazla kullanılabilirlik için NGAF kullanarak bu talebi yanıtlarken, artan istikrar ve güvenlik ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Siber tehdit ortamı derinleşmeye devam ederken, NGAF, güvenlik tehditleriyle savaşmak ve yok etmek için hazır. NGAF, birden fazla ağ ve uygulama savunma hattı, daha agresif güvenlik işlevleri ve üçüncü taraf entegrasyonu sağlıyor; tüm bunlar, tehditleri etkin bir şekilde belirlemek ve onları etkisiz hale getirmek için tasarlanmış, yönetmesi kolay bir çözüm olarak karşınıza çıkıyor.

 

FWaaS ile Yeni Nesil Bulutlaştırma

Sangfor NGAF’ın CyberRatings tarafından “En Güvenli NGFW (AAA)” olarak tanınan yenilikçi tehdit algılama teknolojisi, hem bilinen hem de bilinmeyen tehditlerin engellenmesi için yapay zeka algılama, semantik algılama, ağa giren trafiğin derinlemesine analizi ve yapay zeka tabanlı hızlı tanımlama kullanıyor. Sektöründe lider uygulama koruması ve proxy iptal koruması ve güvenlik olaylarının “tek tıkla” yönetilmesi gibi özellikleri sayesinde NGAF yöneticileri, herhangi bir olası güvenlik olayı için anında ilgili çözüm önerilerine ulaşabiliyor.

Sangfor NGAF, çok çeşitli bulut platformlarını desteklerken kurum içi düzeyle aynı işlevselliğe sahip bir sanal savunma çözümü sağlayarak, bir Hizmet Olarak Güvenlik Duvarına (FWaaS) dönüşümü benimsedi. Ve hem NGAF hem de FWaaS, NDR, SD-WAN, uç nokta güvenliği ve gelişmiş tehdit algılama da dahil olmak üzere kapsamlı bulut güvenliği özellikleri sağlayan hibrit entegrasyona sahiptir.

 

Kaynak: Gartner, Magic Quadrant for Network Firewalls, by Rajpreet Kaur, Jeremy D’Hoinne, Nat Smith and Adam Hils, 1 Kasım 2021

Sorumluluk reddi: Gartner, araştırma yayınlarında adı geçen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek puana veya diğer niteliklere sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner’a ait araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçeklere dayalı beyanlar olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, işbu araştırmalarla ilgili olarak açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

Gartner ve Magic Quadrant, Gartner, Inc. ve/veya ABD’deki ve uluslararası iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır ve burada izin alınarak kullanılmaktadır. Tüm hakları saklıdır