Sangfor Cloud, CSA STAR Seviye 1 Sertifikasını Aldı

Yapay zeka özellikli ve entegre siber güvenlik ve bulut bilgi işlemde dünya lideri olan Sangfor Technologies,

Cloud Security Alliance’nin (CSA) Bulut Güvenliği, Güven, Teminat ve Risk (STAR) kayıt sisteminde sertifikasyonunu gururla duyurur. Bu program, bulut endüstrisinde güvenlik güvencesi için küresel olarak en güçlü program olarak tanınmaktadır.

https://cloudsecurityalliance.org/star/registry/sangfor-technologies-inc/services/sangforcloud

Son teknoloji bulut bilgi işlem ürünlerimiz, çözümlerimiz ve hizmetlerimiz olan Sangfor Cloud için CSA STAR Seviye 1’e ulaşarak, olağanüstü düzeyde şeffaflık, güvenilirlik ve güvenlik üstünlüğü gösterdik. Bu sertifika, müşterilerimizin değerli verilerini korumaya ve bulutu benimseme yolculukları boyunca içlerinin rahat olmasını sağlamaya yönelik amansız bağlılığımızın bir kanıt işlevi görür.

Sangfor Technologies adına büyük bir memnuniyetle duyuruyorum ki, küresel olarak tanınan CSA STAR sertifikasını elde ettik. Bu STAR sertifikasyonu sayesinde müşterilerimiz ve iş ortaklarımız, bulutumuzda bulunan verilerinin özel olarak bulut bilişimi için tasarlanmış bir güvenlik çerçevesi kullanılarak korunduğundan emin olabilirler. CSA STAR Sertifikasyonu, ISO 27001'in ilgili gerekliliklerine uyumumuzu ve CSA CCM (Cloud Controls Matrix) çerçevesinde belirtilen bulut güvenliği için önemli konuları nasıl ele aldığımızı göstermektedir. Bu sayede müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın huzur içinde olmasını sağlıyoruz.

CSA STAR Nedir?

Güvenlik, Güven, Teminat ve Risk (Security, Trust, Assurance, and Risk) kısaltmasıyla bilinen CSA STAR, CSA (Cloud Security Alliance) tarafından geliştirilen bir programdır. Bu program, kuruluşlara bulut hizmet sağlayıcılarının (CSP) güvenlik durumunu değerlendirmek için standartlaştırılmış ve şeffaf bir yöntem sunar. CSA Cloud Controls Matrix (CCM) temel alınarak, dünya genelindeki bulut hizmet sağlayıcılarının güvenlik kontrolleri ve uygulamaları hakkında bir küresel veri deposu işlevi görür.

CSA Bulut Kontrolleri Matrisi (CCM)

Cloud Controls Matrix (CCM), Cloud Security Alliance’ın (CSA) güvenlik çerçevesinin önemli bir bileşenidir. Kuruluşların bulut hizmetlerini kullanırken güvenlik risklerini değerlendirmesine ve uygun güvenlik kontrollerini uygulamasına yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı kontrol hedefleri, yönergeler ve en iyi uygulamalar setidir. CCM, veri güvenliği, uyumluluk, olay müdahalesi ve altyapı güvenliği dahil olmak üzere çok çeşitli güvenlik alanlarını kapsayan yapılandırılmış bir çerçeve sağlar. CCM v4 (CCM’nin en son sürümü), 17 alanda 197 kontrol hedefi içerir ve ISO 27001/27002, PCI DSS, HIPAA ve NIST gibi endüstri standartları, yönetmelikler ve çerçevelerle uyumludur.

CCM değerlendirmesi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere beş yönetim ilkesine göre belirli olgunluğa göre puanlanan her bir CCM güvenlik alanındaki Sangfor Cloud’un olgunluk seviyesinin bir değerlendirmesini içerir:

  • İletişim ve Paydaş Katılımı
  • Politikalar, Planlar ve Prosedürler ve Sistematik Yaklaşım
  • Yetenek ve Uzmanlık
  • Mülkiyet, Liderlik ve Yönetim
  • İzleme ve Ölçme

CSA STAR Sertifikasyonunun Faydaları

Özetle, CSA STAR Programı, bulut teknolojisinin ve hizmet sağlayıcılarının (CSP’ler) güvence gereksinimlerini ve olgunluk düzeylerini tanımak için tasarlanmış, halka açık bir kayıttır. Bulut güvencesi sağlayan ve ISO/IEC 27001’e yönelik bir geliştirme olarak, bulut güvenliğiyle ilgili belirli sorunları ele almak için geliştirilmiş benzersiz bir şemayı kullanarak riskleri ele alan en iyi uygulama çerçevesi olarak dünya çapında tanınmaktadır. Bu, Sangfor Cloud’un bir güvenlik çerçevesi kullanılarak korunduğu anlamına gelir. Bulut bilgi işlem için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sertifika ile müşterilerimiz ve ortaklarımız, Sangfor Cloud’un bilgi güvenliği risklerini belirlemeye, azaltmaya ve izlemeye yardımcı olan ve bulutumuzdaki verilerinizin güvenli ve emniyetli olmasını sağlayan aktif ve uyumlu bir güvenlik programına sahip olduğundan emin olurlar.

Sangfor’un CSA STAR listesini ve ayrıntılı CAIQ öz değerlendirmesini bu adreste görüntüleyebilirsiniz: https://cloudsecurityalliance.org/star/registry/sangfor-technologies-inc/services/sangforcloud

Hiper Bütünleşik Altyapı (HCI)Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI), Hibrit Bulut, Yönetilen Bulut, Felaket Kurtarma, Yazılım Tanımlı Depolama ve daha fazlasını içeren bulut ürünleri, çözümleri ve hizmetleri yelpazemizi keşfetmek için Sangfor Cloud‘u ziyaret edebilirsiniz!