Sangfor Technologies olarak, Sangfor Endpoint Secure’un, BT güvenliği ürün değerlendirmesinde uzmanlaşmış, önde gelen bağımsız bir kuruluş olan AV-Test tarafından “EN İYİ ÜRÜN” Ödülüne layık görüldüğünü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ticari kullanıcılar için en iyi Windows anti virüs yazılımının en son testinde AV-Test, Temmuz ve Ağustos 2023 boyunca 18 uç nokta koruma ürününü değerlendirdi. Sangfor Endpoint Secure, Koruma, Performans ve Kullanılabilirlik kategorilerinde en yüksek puana ulaşan altı üründen biriydi.

Sangfor Endpoint Secure Test Sonuçları

Koruma

Koruma kategorisinde Sangfor Endpoint Secure, gerçek dünyadaki tehditleri yansıtan sıkı testlerden geçirildi. AV-Test, koruma yeteneklerini değerlendirmek için iki aşama kullandı. İlk aşamada, web ve e-posta tehditleri de dahil olmak üzere İnternet’ten gelen Zero Day kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korumaya odaklanıldı. İkinci aşamada, son 4 hafta içinde keşfedilen yaygın kötü amaçlı yazılımların tespiti değerlendirildi.

Sangfor Endpoint Secure, Zero Day kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı Temmuz’da %100, Ağustos’ta %99,4 puan alarak (sektör ortalaması %99,7) her iki aşamada da başarılı oldu. Ayrıca yeni keşfedilen, yaygın kötü amaçlı yazılımları tespit etmede de oldukça iyi puanlar elde etti.

Bu sonuçlar, Sangfor Endpoint Secure’un yeni ve bilinmeyen tehditlere karşı oldukça etkili olduğunu doğrulamaktadır. Ürün, gelişmiş davranış analitiği içerir. Sangfor Engine Zero yapay zeka destekli kötü amaçlı yazılım tespiti ve Sangfor Neural-X tehdit istihbaratı ile entegredir. Bu özellikler, yalnızca bilinen imzalara dayanmadan yeni kötü amaçlı yazılımları tanımlamasına olanak tanıyarak, yeni kötü amaçlı yazılım türlerinin sürekli olarak ortaya çıktığı bir ortamda son derece uyarlanabilir olmasını sağlar.

Performans

Sangfor Endpoint Secure’un öne çıktığı bir diğer kategori de performanstı.  AV-Test, web sitelerini ve uygulamaları başlatmak, uygulamaları indirmek, yüklemek ve dosyaları kopyalamak gibi günlük işlemleri gerçekleştirirken güvenlik ürünlerinin sistem hızı üzerindeki etkisini değerlendirdi.

Sangfor Endpoint Secure, test edilen tüm yönlerde sektör ortalamasını ya karşıladı ya da daha iyi performans gösterdi; böylece sağlam güvenliğin sistem performansı ve üretkenliğinden ödün vermek zorunda olmadığını kanıtladı.

Kullanılabilirlik

Kullanılabilirlik açısından Sangfor Endpoint Secure, meşru davranışların yanlış uyarılmasını, tespit edilmesini ve engellenmesini önleme becerisi açısından test edildi. İki aylık test boyunca ürün, test edilen tüm davranışlarda hiçbir yanlış alarm, algılama veya engelleme kaydetmedi.

Bu doğruluk düzeyi, kullanıcıların kesintilerini en aza indirdiği ve günlük işlemlerin sorunsuz olmasını sağladığı için özellikle önemlidir. Bu sonuçlar, daha önce Koruma kategorisinde belirtildiği gibi, büyük ölçüde Endpoint Secure’un gelişmiş algılama yeteneğine bağlanmaktadır.

Orijinal test sonuçlarını okumak için https://www.av-test.org/en/antivirus/business-windows-client/windows-10/august-2023/sangfor-endpoint-secure-protect-3.2- 232415/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sangfor Endpoint Secure'u Keşfedin

Sangfor Endpoint Secure, Uç Nokta Tabanlı Tespit ve Yanıtlama ve (EDR) Uç Nokta Koruma Platformunu(EPP) tek bir çözümde birleştiren kapsamlı bir uç nokta güvenlik ürünüdür. Endpoint Secure, saldırıların öncesinde, sırasında ve sonrasında uç noktaların uçtan uca korunmasını sağlar. Önleme mekanizmaları saldırı öncesi riskleri ve güvenlik açıklarını azaltır, aktif ve pasif tespit mekanizmaları saldırı sırasında tehditleri tespit edip engeller, iyileştirme mekanizmaları ise kalan tehditleri ortadan kaldırır ve saldırı sonrasındaki Forensic incelemeyi destekler.

Sangfor Endpoint Secure aynı zamanda dünyanın ilk ve tek uç nokta fidye yazılımı tuzak sistemi de dahil olmak üzere yenilikçi fidye yazılımı önleme özelliklerine de sahiptir. Bu sayede, fidye yazılımı şifreleme sürecini hızlı bir şekilde algılayıp sonlandırarak sistem hasarını en aza indirir. Şifrelemeyi kontrol eden uygulama aynı zamanda tespit edilip diğer virüslü sistemlerde konumlandırılarak, tespit edilen fidye yazılımını tek bir tıkla kuruluş genelinde ortadan kaldıran “Tek Tıkla Devre Dışı Bırakma” özelliğine olanak tanır.