Sangfor, Gartner® Güvenlik Pazar Payı Raporunda 2021’in İlk 3 APAC Güvenlik Sağlayıcısı Arasında Yer Alıyor

Sangfor Technologies (300454.SZ), yakın zamanda yayınlanan Gartner Market Share: Security Software, Worldwide, 2021 raporuna[1] göre Asya Pasifik bölgesinde* 2021’in gelir bazında en iyi 3 siber güvenlik tedarikçisinden biri olduğunu gururla duyurur. Gartner raporu, tüm güvenlik pazarlarında ve dünyanın tüm bölgelerinde 90’dan fazla güvenlik yazılımı satıcısının güvenlik yazılım gelirleri ve pazar payları hakkında bilgilendirme sağlıyor. 

Sangfor güvenlik ürünleri, raporun aşağıdaki üç güvenlik alt bölümüne dahil edildi:  

  • Uç Nokta Koruma Platformu (Kurumsal): Sangfor Endpoint Secure 
  • Secure Web Gateway: Sangfor IAG 
  • Other Security Software: Sangfor NGAF (Yeni Nesil Güvenlik Duvarı), Sangfor Cyber Command (NDR), vb. 

 

Bir APAC Lideri

Pazar Payı raporu, Sangfor’un 2021 yılı için toplamda 6,2 milyar dolar değerindeki bir güvenlik pazarından aldığı mükemmel sonuçları ortaya koyuyor:  

  • APAC’ta 2. En İyi Satıcı (yukarıdaki alt segmentlerin bir kombinasyonu) 
  • APAC’ta 3. En İyi Satıcı (tüm güvenlik alt segmentleri) 
  • APAC güvenlik pazarında %61,30 ciro artışı 

Son yıllarda Sangfor, özellikle Asya Pasifik bölgesine odaklanarak, iddialı uluslararası genişleme ve derin yerelleştirme stratejileri izliyor. Bu bölge, çeşitli sektörlerde dijital dönüşümden geçen işletmeleri siber saldırılara karşı koruma ihtiyacının artması nedeniyle siber güvenlik harcamalarında büyük bir artışa tanıklık ediyor. Özellikle Endonezya, dünyada en fazla fidye yazılımı saldırısı görülen yer ve kuruluşlar ağ savunma yeteneklerini güçlendirmeye acilen ihtiyaç duyuyor.  

Sangfor, profesyonel ekipler, çok sayıdaki ofisi ve bölge ülkelerinde bulunan güvenilir ortakları ile yılların zengin yerel deneyimini birleştiğinde, kullanıcıların işlerini güvende tutmalarına yardımcı olmak için kendini mükemmel bir şekilde konumlandırmıştır.  

Sangfor Uluslararası Pazar Başkanı Kaden Zhang, konuyla ilgili olarak, “Aldığımız bu gibi harika sonuçların ardında sürekli inovasyon için bizi teşvik eden itici güçler ve mükemmellik için çalışıyor olmamız olduğunu düşünüyoruz. Sangfor, dünyanın her yerinden kullanıcılara sektörün önde gelen ürün ve hizmetlerini sunmaya ve Dijital Dönüşümünüzü Daha Basit ve Güvenli hale getirme misyonumuzu yerine getirmeye kararlıdır.”  

 

Kaynak
[1] Gartner, Inc., Market Share: Security Software, Worldwide, 2021, Shailendra Upadhyay et al., yayınlanma 10 mayıs 2022.

*Bu makalede adı geçen Asya Pasifik bölgesi, Gartner raporunda Gelişmekte Olan Asya/Pasifik, Gelişmiş Asya/Pasifik ve Büyük Çin bölgelerinin bir birleşimidir.

Sorumluluk reddi: GARTNER, Gartner, Inc. ve/veya ABD’deki ve uluslararası iştiraklerinin tescilli ticari markalarıdır ve burada izin alınarak kullanılmaktadır. Tüm hakları saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında adı geçen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek puana veya diğer niteliklere sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner’a ait araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçeklere dayalı beyanlar olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, işbu araştırmalarla ilgili olarak açık veya zımni tüm garantileri reddeder.