Yapay zeka destekli, bütünleşik siber güvenlik ve bulut bilişim çözümleri sağlayan ve bu alanlarda öncü küresel bir şirket olan Sangfor Technologies, bugün Next-Generation Application Firewall (NGAF) ürününün, güvenlik etkinliği ile ilgili  yapılan değerlendirmelerde, en iyi derecelendirme olan “TAVSİYE EDİLEN ürün olarak değerlendirildiğini duyurmaktan gurur duyuyor.  Kurumsal Ağ Güvenlik Duvarı testlerini gerçekleştiren,  bağımsız ve tarafsız güvenlik ürünü etkililiği testi sunma misyonuna bağlı,  kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan CyberRatings.org tarafından tarafından yapılan testlerde, korunan Mbps başına getirdiği düşük maliyetle de öne çıktığını duyurdu.

"Sangfor, son birkaç yıldır yapılan testlerde sürekli olarak yüksek dereceler elde etmiştir. Dikkate alınmayı hak eden sağlam bir üründür."

Bütçe Dostu, Birinci Sınıf Güvenlik

 

CyberRatings.org’a göre, Sangfor NGAF 5300, test edilen tüm güvenlik duvarı ürünleri arasında en düşük 3 yıllık TCO  (ürün satın alma, ürün bakımı, satıcı desteği vb. dahil) ve Korunan Mbps başına  ikinci olan ürüne çok yakın  dikkat çekici bir maliyet etkinliği sunmaktadır. Bu rakam, yüksek güvenlik etkinliği, 5.782 Mbps değerinde bir geçiş hızı ve düşük 3 yıllık TCO kombinasyonundan elde edilir. Bu durum gösteriyor ki, Sangfor NGAF’nin paranızın karşılığında mükemmel bir değer sunar ve kaliteden ödün vermeden güvenlik bütçesini optimize etmek isteyen işletmelerin tercihi haline gelir.

 

Test Edilen Kategorilerde Olağanüstü Etkinlik

 

CyberRatings.org’un Sangfor NGAF 5300’ün kapsamlı değerlendirmesinde, ürünün Tehdit Önleme, SSL/TSL Fonksiyonelliği, İstikrar ve Güvenilirlik ile Yönlendirme ve Erişim Kontrolü gibi temel alanlarda olağanüstü performans sergilemiştir. Ürünün dört kategoriden üçünde etkileyici AAA derecesi, en yüksek standartları karşılayabilme yeteneğini ve müşterilere mükemmel bir değer sunabilme kabiliyetini vurgulamaktadır.

 

Derecelendirmeler Açıklandı

CyberRatings.org’ya göre, “AAA” olarak derecelendirilen bir ürün, CyberRatings tarafından atanabilen en yüksek derecelendirmeye sahiptir. Ürünün tüketicilere olan taahhütlerini karşılama kapasitesi son derece güçlüdür. “AA” olarak derecelendirilen bir ürün, en yüksek derecelendirilmiş ürünlerden sadece küçük bir farkla ayrılır. Ürünün tüketicilere olan taahhütlerini karşılama kapasitesi çok güçlüdür.

 

Tehdit Önleme: AA Derecesi

Sangfor NGAF 5300, güvenlik açığı istismarlarını engellemede olağanüstü etkinlik gösterdi. 1724 güvenlik açığı ihlalinin %98.26’sını başarıyla engelledi ve istemci kaynaklı kullanımlarda %99.4, sunucu kaynaklı denemelerde ise %97.5 başarı oranına sahipti. 1482 kaçınma tekniği karşısında, istemci kaynaklı kaçınmalarda %100, sunucu kaynaklı kaçınmalarda ise %99.6 oranında engelleme sağladı ve kaçınmaların ağırlığına göre düzeltilmiş bir kaçınma etkinlik puanı olan %95.71 elde etti.

 

SSL/TSL Fonksiyonelliği: AAA Derecesi

Güvenlik duvarlarının, şifreleme ile gizlenen zararlı faaliyetleri tespit etmek için SSL/TSL yüklerini ayrıntılı olarak inceleyebilmesi gerekmektedir. CyberRatings.org’a göre, Sangfor NGAF en yaygın 10/10 şifreleme protokolüne tamamen görünürlük sağlar ve 5/5 zayıf şifrelemeyi engeller, bu da NGAF’ı şifreleme ile gizlenen saldırıları ve şifreleme protokollerine yönelik saldırıları tespit etmek için etkili bir araç haline getirir.

 

İstikrar ve Güvenilirlik: AAA Derecelendirmesi

Bir güvenlik duvarının, saldırı altında ve normal yük altında çalışırken bile istikralılığı ve güvenlik etkinliğini sürdürmesi çok önemlidir. Bunun yapılmaması, ihlallerin başarıya ulaşmasına ve ağ kesintilerine yol açabilir. Sangfor NGAF, uzun bir süre boyunca sürekli bir politika veya protokol ihlali akışına maruz kaldığında sekiz koşulun hepsini başarıyla geçti ve tespit edilen her saldırı için bir uyarı oluşturdu.

 

Yönlendirme ve Erişim Kontrolü: AAA Değerlendirmesi

Sangfor NGAF 5300, CyberRatings.org tarafından test edilen tüm yönlendirme ve erişim kontrolü senaryolarını başarıyla geçti. Bu değerlendirmeler, birçok kullanıcıyı, ağı, ilkeyi ve uygulamayı destekleyen karmaşık çok bölgeli yapılandırmaları içeriyordu. Başarılı test sonuçları, NGAF’ın karmaşık ağ ortamlarını yönetme ve güvenceye alma konusundaki uzmanlığını göstermektedir.

 

Yapay Zeka Destekli ve Entegre Güvenlikte Lider

Sangfor Technologies, yapay zeka destekli ve entegre güvenlik teknolojisinin ön saflarında yer almakta olup, ürünlerini müşterileri için güvenliği daha basit ve daha etkili hale getirmek için sürekli olarak geliştirmektedir.

 

Sangfor NGAF, Sangfor’un Engine Zero yapay zekalı kötü amaçlı yazılım tespit motoru ve Neural-X AI tehdit istihbarat platformu tarafından desteklenen, dünyanın ilk AI özellikli yeni nesil güvenlik duvarıdır. Engine Zero, bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları ve sıfırıncı gün saldırılarını tespit etmek için milyonlarca kötü amaçlı yazılım örneği kullanılarak eğitilirken, Neural-X TI, ortaya çıkan tehditleri tespit etmek için Sangfor NGAF’yi en yeni IOC’ler ve saldırı taktikleri, teknikleri ve prosedürleri (TTP’ler) ile zenginleştiriyor.

 

Sangfor, NGAF, Cyber Command, Endpoint Secure ve Internet Access Gateway (IAG) dahil olmak üzere Sangfor’un tüm güvenlik ürünleri yelpazesini sorunsuz bir şekilde entegre eden Genişletilmiş Algılama, Savunma ve Yanıt (XDDR) mimarisi ile entegre güvenliği bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu bütünsel güvenlik sistemleri, amaca yönelik yapay zeka modelleri kullanarak ağ genelindeki olayları ilişkilendiriyor ve saldırıları kontrol altına almak ve tüm tehditleri ortadan kaldırmak için birlikte yanıt veriyor.

Sangfor NGAF ürün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz