Dünyada En İyi 5 NDR Üreticisinden Biri

Sangfor Technologies (300454.SZ)  NDR pazarında başarısını sürdürmeye devam ediyor. En son Gartner® Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment Worldwide, 4Q22 ve 2022’ye göre Sangfor, Ağ Tabanlı Tespit ve Yanıtlama (NDR) ürünü Cyber Command için 2022’de  dünya çapında İlk 5 NDR üreticisi arasında yer aldı.

 

2022 Gartner Ağ Algılama ve Yanıt Pazar Kılavuzunda² NDR için “Temsilci Üretici” olarak adlandırılmasının ardından gelen bu son ödülün, Sangfor’un küreselde NDR ürünü bazında lider rolünü daha da vurguladığına inanıyoruz.

"Üst üste ikinci kez dünyanın en büyük NDR sağlayıcıları arasında yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Geçen yılın sonuçlarını, küresel ekonomik gerileme ve istikrarsızlığın yol açtığı piyasa koşullarındaki önemli bozulmanın yaşandığı süreçte almıştık. Son derece zorlu koşullara rağmen, Sangfor'daki herkes zorlukların üstesinden gelmek için bir el birliğiyle çalıştı. Bu sonucu daha özel kılan da budur ve Sangfor ailesinin dirençli ve sarsılmaz ruhunun bir kanıtıdır."

NDR İçin Öngörülen Pazar Büyümesi

NDR’ye yapılan küresel harcamaların önümüzdeki yıllarda istikrarlı bir şekilde artması bekleniyor. Gartner Forecast Analysis: Worldwide Enterprise Network Equipment³’e göre dünya çapında NDR pazarı, 2021’deki 1.210,2 Milyon ABD Dolarından %16 artışla 2022’de 1.403,9 Milyon ABD Doları değerine ulaştı. Harcamaların 2022-2027 arasında YBBO’da %12,1’lik oranda artacağı ve 2.488,2 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Sangfor Cyber Command

Sangfor Cyber Command, işletmelerin ağlarında bulunan gelişmiş ve bilinmeyen güvenlik tehditlerini doğru bir şekilde tespit etmesine ve bunlara etkili bir şekilde yanıt vermesine yardımcı olan, sınıfının en iyisi Ağ Tabanlı Tespit ve Yanıtlama (NDR) çözümüdür.

 

Cyber Command, ağ çapındaki trafiği gerçek zamanlı olarak izleyip analiz etmek, güvenlik ekiplerini şüpheli etkinlik ve anormallikler konusunda uyarmak için yapay zeka ve makine öğreniminin gücünden yararlanır. Cyber Command, ağ ortamının benzersiz görünürlüğünü sağlayarak, güvenlik ekiplerine gizli tehditleri, devam eden saldırıları, risklerinin yanı sıra güvenlik açıklarını düzeltmek için hızlı eylemde bulunma yetkisi verir. Cyber Command’ın yerleşik SOAR modülü, güvenlik ekiplerinin tespit edilen tehditlere yönelik yanıt eylemlerini otomatikleştirmesini sağlayarak güvenlik olaylarının neden olduğu etkiyi önemli ölçüde azaltır.

 

Sangfor Cyber Command ile işletmeler, siber güvenlik alanında pasif izleyiciden aktif katılımcılara dönüşebilir. Böylece, hem bugünün hem de yarının giderek daha karmaşık hale gelen tehditlerinin bir adım önünde olabilir.

 

Sangfor Cyber Command ürün yetenekleri, kullanım örnekleri için https://sangfor.com.tr/cozumler/sangfor-cyber-command/  adresindeki Cyber Command web sayfasını ziyaret edin.

Kaynakça

[1] Gartner, Inc., Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 4Q22 and 2022, By Christian Canales et al., Published March 30, 2023, Revenue basis
[2] Gartner Inc., Market Guide for Network Detection and Response, By Cybersecurity Research Team, Published December 14, 2022, listed as Sangfor
[3] Gartner Inc., Forecast Analysis: Enterprise Network Equipment, Worldwide, By Christian Canales and Naresh Singh, Published May 3, 2023