Sangfor Technologies, önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Forrester tarafından yakın zamanda yayınlanan ve Forrester’ın web uygulaması güvenlik duvarı (WAF) pazarına ilişkin bilgiler ve 28 web uygulaması güvenlik duvarı sağlayıcısına genel bir bakış sunduğu “Now Tech: Web Application Firewalls, Q2 2022” raporuna dahil edildi.

 

Forrester: Now Tech Raporundan Bazı Önemli Bilgiler

  • Güvenlik karar mercilerinin %77’sinin WAF’yi bir uygulama güvenlik aracı olarak kullanmasıyla, WAF’ler Log4Shell güvenlik açığının bir sonucu olarak yeniden ilgi gördü ve bu rakamın önümüzdeki 12 ayda %11 daha artması bekleniyor.
  • WAF’ler, bilinen kötü niyetli saldırı modellerine karşı savunmada kullanışlıdır, ancak bot ve API saldırıları gibi daha karmaşık saldırılara karşı ek korumaya ihtiyaç vardır. Bu nedenle de WAF’ler, uygulama güvenliğinin başlangıcı olmalı, ama sonu olmamalıdır. 

 

Forrester Now Tech Raporunda Sangfor NGAF Segmentasyonu

İşlevsellik

Sangfor, ağ performansına bitişik WAF işlevsellik segmentinde yer alıyor. 

Sangfor, dünyanın WAF’a Entegre ilk yeni nesil güvenlik duvarı Sangfor NGAF aracılığıyla WAF işlevleri sunuyor. NGAF, web uygulamalarını veri merkezinde veya ağın ucunda güvenceye almak için şirket içinde veya bulutta dağıtılabilir. NGWAF Motorumuz, bilinen saldırı modellerine karşı imza tabanlı korumaya kıyasla daha akıllı ve kapsamlı web uygulaması koruması için makine öğrenmesi ve semantik analizden yararlanır. Yerleşik botnet kontrolü, botnet saldırılarının gizli otomatik trafiğine karşı ek bir güvenlik katmanı görevi görür ve uygulama sunucularında botnet ve backdoor (arka kapı) kalıntılarını algılar. Log kaydetme ve raporlama işlevleri ise güvenlik yöneticilerinin saldırıları tam olarak görerek doğrulanmasını sağlar. 

Dikey Pazar Odaklı

Forrester raporuna göre, Sangfor’un WAF dikey pazarında odağı kurumsal, devlet ve eğitim sektörleridir ve China Unicom (Çinli 3 büyük mobil operatör), Guangzhou Municipal Bureau of Finance ve J&T Express (Endonezyalı çok uluslu lojistik şirketi)’i müşterisi olarak listelemiştir.

WAF’a entegre NGAF’ımız, gelecek vadeden KOBİ’lerden çeşitli endüstrilerdeki köklü işletmelere ve devlet kurumlarına kadar geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermektedir.

 

Forrester, yayınlamadan önce raporlarını satıcılarla doğrulamaktadır. 

Forrester raporunun tamamını okumak için lütfen şu adresi ziyaret edin: Now Tech: Web Application Firewalls, Q2 2022

(NB: Rapor yalnızca Forrester aboneleri tarafından kullanılabilir veya satın alınabilir)

Ürün avantajları, özellikler, başarı hikayeleri, videolar ve daha fazlasına sahip sektör lideri WAF’a entegre yeni nesil güvenlik duvarı Sangfor NGAF hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: Sangfor NGAF – Next Generation Firewall (NGFW)

 

Kaynak: Now Tech: Web Application Firewalls, Q2 2022, Yayınlanma 2 Mayıs 2022
Hazırlayan Sandy Carielli ile Amy DeMartine, Isabelle Raposo