Sangfor Technologies Hiper-Bütünleşiklikte Üç Kez Üst Üste Örnek Üretici Olarak Gösterildi

Sangfor olarak, Gartner Depolama ve Veri Koruma Teknolojileri Hype Cycle 2023¹ raporunda bir kez daha Hiper-Bütünleşiklik için Örnek Üretici olarak adlandırıldığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, önceki Gartner Hype Cycle for Compute 2023² ve Hype Cycle for Data Center Infrastructure Technologies 2023³ raporlarında Hiper-Bütünleşiklik için Örnek Üretici olarak tanınmamızı da destekliyor.

Gartner, Hype Cycle for Storage and Data Protection Technologies, 2023 raporunda, verileri nasıl depolayıp yönettiğimizi yeniden şekillendiren en iddialı 23 depolama ve veri koruma teknolojisinin değerlendirmesini yapmıştır. Bu bağlamda, Sangfor olarak hiper-bütünleşiklik alanındaki art arda Örnek Üretici olarak adlandırılmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Hiper-Bütünleşikliğin Depolama ve Veri Koruma Alanındaki Rolü

Hiper-Bütünleşikliğin, hiper-bütünleşik altyapı (HCI) şeklinde, veri depolama ve koruma süreçlerini aşağıdaki yollarla basitleştirme ve geliştirmede kritik bir rol oynadığını düşünüyoruz:

  1. Depolama sanallaştırılır ve soyutlanır, böylece kaynakların verimli bir şekilde tahsis edilmesi ve nodlar arasında dengeli depolama sağlanarak yönetim ve ölçeklenebilirlik kolaylaştırılır.
  2. Kümeleme üzerine yeni nodlar ekleyerek kolay ölçeklenebilirlik, artan depolama ihtiyaçlarına kusursuz bir şekilde uyum sağlama imkanı sunar.
  3. Veri replikasyonu gibi özelliklerle veri koruma ve yüksek erişilebilirlik sağlanarak veri kaybı riski azaltılır ve iş sürekliliği garanti edilir.
  4. Otomatik yedeklemeler ve anlık görüntülerle entegre yedekleme ve felaket kurtarma yetenekleri sunulur, süreçlerin akışkanlaştırılması sağlanır.
  5. Hızlı depolama anlık görüntüleri oluşturarak veri koruması, test ve geri alma işlemleri için ve hızlı sanal makine ve uygulama sağlama için klonlama yetenekleri sunar.
  6. Veri indirgeme teknolojileri, örneğin veri yinelenmesi ve sıkıştırma, depolama kullanımını optimize eder ve maliyetleri azaltır.

Sangfor HCI ile Veri Depolama ve Koruma

Sangfor HCI’nın aSAN depolama sanallaştırması olağanüstü depolama performansı ve veri bütünlüğü için tasarlanmıştır. Çoklu kopyalar ve senkron veri yazımı kullanarak veri tutarlılığını korur. Yenilikçi özellikler olan SSD önbelleği ve patentli I/O lokalizasyon teknolojisi sayesinde sadece üç nodla saniyede 1 milyon Giriş/Çıkış İşlemi (IOPS) gibi etkileyici bir performans elde eder.  Sonrasında, sanal makinenin veri konumunu belirler ve sanal makineyi o fiziksel ana bilgisayarda çalıştırmayı önceliklendirerek küme ortamında IOPS’u önemli ölçüde artırır.

Sangfor HCI, ayrıca aSecurity bulut güvenlik merkezi aracılığıyla güçlü veri koruması sağlar. Bu entegre çözüm, web uygulama güvenlik duvarı, yeni nesil güvenlik duvarı ve uç nokta koruması gibi temel araçlar sunduğu gibi verilerinizi ve altyapınızı tehditlerden korur. Ayrıca, Sangfor HCI, aktif-aktif genişletilmiş küme ve aktif-pasif felaket kurtarma dahil çeşitli felaket kurtarma (DR) çözümleri sunar. Güvenlik olayları sırasında kritik verilerin güvenli ve erişilebilir kalmasını sağlayan anlık görüntüler ve sürekli veri koruma (CDP) gibi veri kurtarma özellikleri ile iş sürekliliği korunur.

Yazılım Tanımlı Depolama (Software-Defined Storage-SDS)

Software-Defined Storage – SDS, mevcut ve ortaya çıkan veri depolama zorluklarını aşmak için kuruluşların araştırmalarını önerdiğimiz çığır açan bir depolama teknolojisidir.

Gartner Hype Cycle’a göre, SDS “Yazılım tanımlı depolama (SDS), depolama yazılımını altındaki donanımdan soyutlayarak, yerel ve donanım teknolojisinden bağımsız olarak IT altyapılarında ortak sağlama ve veri hizmetleri sunar. Sanal makine (VM), bir konteyner veya bir donanım-üzerinde depolama yazılımı olarak uygulanabilir, uygulamanın talep ettiği yere esneklik sağlayarak, yerel, kenar ve halka açık bulut ortamında depolama dağıtımı yapabilir.” Diye tanımlanır. SDS, Hype Cycle’daki tek teknoloji olarak En Yüksek Dönüşümsel Fayda Derecelendirmesine sahiptir. Bunun, bugünün işletmeleri tarafından tüm sektörlerde üretilen büyük miktardaki veriler için akıllı, esnek ve maliyet avantajlı bir depolama sunma yeteneğinden kaynaklandığına inanıyoruz.

Sangfor aStor: İşinizi Yeni Nesil Depolama ile Güçlendirin

Sangfor aStor, iş uygulamalarının belirli gereksinimlerine dayalı olarak depolama kaynaklarını dinamik olarak tahsis eden güçlü bir Yazılım Tanımlı Depolama (SDS) çözümüdür. Yüksek performanslı depolama ve düşük maliyetli büyük kapasiteli depolama gibi çeşitli depolama seçenekleri sunarak farklı ihtiyaçları etkili bir şekilde karşılar. Sangfor aStor, entegre bir yazılım + donanım çözümü veya yalnızca yazılım çözümü olarak sunulabilen çok yönlü bir SDS ürünüdür. Tek bir fiziksel veya sanal aygıt içinde blok, dosya ve nesne depolamayı destekler ve organizasyonlara modern çağa uygun basit ve maliyet etkin bir depolama çözümü sunar.

Son zamanlarda, Sangfor Technologies, Gartner Market Share: Infrastructure and Operations (I&O) Software, Worldwide, 2022 raporuna göre Asya-Pasifik bölgesindeki pazar payına göre en büyük ikinci SDS sağlayıcısı olarak sıralandı⁴.

Kaynakça

  1. Gartner, Inc., Hype Cycle for Storage and Data Protection Technologies, 2023, By Julia Palmer, Published July 13, 2022 
  2. Gartner, Inc., Hype Cycle for Compute, 2023, By Tony Harvey, Jason Donham, Published July 10, 2022 
  3. Gartner, Inc., Hype Cycle for Data Center Infrastructure Technologies, 2023, By Henrique Cecci, Philip Dawson, Published July 13, 2022 
  4. Gartner Inc., Market Share: Infrastructure and Operations (I&O) Software, Worldwide, 2022, By Laurie Wurster et al., Published May 30, 2023